Vetřelci a/v olavky

Společný projekt festivalu Lunchmeat a iniciativy Vetřelci a volavky promění ve třech dubnových večerech tři z pražských výtvarných monumentů z doby reálného socialismu. Na Vyšehradě, Pankráci a Barrandovském mostě spojí invenci současných vizualistů s patinou architektonických skvostů pozdně modernistického sochařství. Představí tři audiovizuální koncepty, které výjimečnou performancí oživí trojici unikátních plastik ve veřejném prostoru.

V rámci svých pátých narozenin rozšířil audiovizuální festival Lunchmeat své tradiční warmupové venkovní projekce o architektonický a sochařský rozměr. Díky němu se prolne digitální práce současných vizuálních umělců s výtvarnými monumenty z období reálného socialismu.

Veřejná promítání se konají ve spolupráci s Pavlem Karousem, který stojí za projektem Vetřelci a volavky, mapujícím opomíjená a zapomenutá sochařská díla z doby normalizace. Každý z vizualistů představí publiku specifický proces tvorby, který je zároveň kreativní intervencí do zažitého uměleckého díla v městském prostoru. Každou z projekcí uvede krátká přednáška, která přiblíží mapovaný objekt a jeho historii.

17. 4. 19:30, Vyšehrad, Zeď Stanislava Kolíbala

Sochařsky pojednanou opěrnou zeď od architekta Stanislava Kolíbala na pražském Vyšehradě audiovizuálně zpracují Robert Palkovič, Petr Zábrodský (FAMU CAS) a Jan Petýrek (AVU). Společně vytvoří interaktivní videomapping, vycházející z geometrických tvarů Kolíbalových výtvarných kompozic.

Stanislav Kolíbal patří mezi průkopníky neokonstruktivismu a minimalismu v Čechách. V roce 1968 spolu s architektem Stanislavem Hubičkou vypracoval plány na stanici metra Gottwaldov (dnes Vyšehrad) a opěrné zdi Gottwaldova mostu (Nuselský most).

19. 4. 19.30, Barrandovský most, Rovnováha Josefa Klimeše

Na úpatí Barrandovského mostu bude rovnováhu Josefa Klimeše udržovat zlínské progresivní uskupení Opuka. Pro tento jedinečný betonový monument si Opuka připravila speciální audiovizuální set.

Akademický sochař Josef Klimeš je držitelem významného ocenění Grand Prix za realizaci pro český pavilon Expo 58. Cyklus jeho plastik Řeka z nehodivského mramoru a oblázků zdobí od roku 1984 stanici metra Holešovice. Monumentální plastiku z litého betonu nazvanou Rovnováha vytvořil pro Barrandovský most v roce 1989.

22. 4. 19.30, Zelený pruh, betonový reliéf

Geometrický betonový reliéf na Pankráci rozpohybuje autorská dvojice Pavel Karous a Jiří Rouš. Autoři slibují rovněž obsáhlou přednášku o vzniku pankráckého sídliště a jeho proměnách v čase.

Vyšehrad, Zeď Stanislava Kolíbala
Vyšehrad, Zeď Stanislava Kolíbala

Barrandovský most, Rovnováha Josefa Klimeše
Barrandovský most, Rovnováha Josefa Klimeše

Zelený pruh, betonový reliéf
Zelený pruh, betonový reliéf


Všechny ostatní novinky:

1399045995_uvod.jpg

Festival Faces 2014

foto: Dita Havránková

1399044981_web10.jpg

FESTIVAL _ galerie

more photos on https://www.facebook.com/LunchmeatFestivalfacebook foto: Dita Havránková

1398260926_uvod.jpg

Vetřelci a/v olavky: Betonový reliéf _ galerie

Geometrický betonový reliéf na Pankráci rozpohybuje autorská dvojice Pavel Karous a Jiří Rouš. Autoři slibují rovněž obsáhlou přednášku o vzniku pankráckého sídliště a jeho proměnách v čase.

1398260190_uvod.jpg

Editions of Light _ galerie

Audiovizuální výstava Editions of Light, která se koná v rámci letošního Lunchmeat festivalu ve spolupráci s The Chemistry Gallery, představí vybrané české umělce pracující dlouhodobě s médiem světla. Prostor galerie, obvykle prozářený slunečním svitem, se na necelý týden promění v laboratoř projektovaného světla, modifikovaného uměleckým záměrem pozvaných umělců.

1398256017_hrnek.jpg

Good Lunch

Každý správný Alf(a samec/samice) popíjí k obědu (snídani, večeři, sváče) z hrnku Lunchmeat! Jakýkoliv nápoj z něj chutná prostě libec. K dostání od zítřka ve Veletržním paláci a pořád furt také u našich dobrých feláků FRESHLABELS.CZ!

1398178103_tickets.jpg

Předprodej lístků končí ve středu večer!

Zvýhodněné ceny lístků na dva hlavní festivalové večery si můžete do středečního večera zakoupit za zvýhodněnou cenu.

1398175605_lineup.jpg

Zveřejňujeme line-up

Právě jsme zveřejnili časový line-up hlavních dvou večerů Lunchmeat festivalu. Sledujte sekci Program.

1398175379_bp.jpg

Berzon a Pufler pracují

Light designéři Dmitri Berzon a Petr Pufler v letošní umělecké rezidenci. Výsledek jejich práce uvidíte už tento pátek!

1397994295_img_1366_1.jpg

Vetřelci a/v olavky: Rovnováha Josefa Klimeše _ galerie

Barrandovský most, Rovnováha Josefa Klimeše

1398159066_img_1239.jpg

Festival Warmup w/ Slugabed (UK), Gunge (UK), Silkersoft (DE) _ galerie

Slugabed (UK) Silkersoft (DE) Gunge (UK) DJ BJ tvprodukt Speciální vystoupení: Laser String Release 2 (CZ)

1397921830_img_1056.jpg

Vetřelci a/v olavky: Zeď Stanislava Kolíbala _ galerie

Sochařsky pojednanou opěrnou zeď od architekta Stanislava Kolíbala na pražském Vyšehradě audiovizuálně zpracují Robert Palkovič, Petr Zábrodský (FAMU CAS) a Jan Petýrek (AVU). Společně vytvoří interaktivní videomapping, vycházející z geometrických tvarů Kolíbalových...

1397814738_shizuka.jpg

Scénografka Shizuka Hariu dorazila do Prahy

V Praze už je i další z našich rezidentek, japonská architektka a scénografka Shizuka Hariu. Ta už společne s vizualistou desaxismundi a českými lightdesignéry Petrem Puflerem a Dmitri Berzonem pracuje na stage designu pro vystoupení Tima Exila.

1397592880_aa.jpg

Letošní rezident desaxismundi už je v Praze

Do Prahy dorazil letošní hlavní host rezidence, francouzský vizualista desaxismundi. Brzy se k němu připojí i scénografka Shizuka Hariu a společně s light designéry Dimou Berzonem a Petrem Puflerem vytvoří vizuální doprovod k vystoupení Tima Exila.

1397330651_img_4490.jpg

Festival Warmup w/ Kangding Ray (FR) _ galerie

Kangding Ray (FR), Subject Lost, Binar, Sonority, Abu

1397137662_metropolis.jpg

Forma a Stroon doprovodí němý film Metropolis

Domácí scénu na festivalu zastoupí volné sdružení hudebníku Forma. Tato osmičlenná formace svým živým hudebním doprovodem před časem úspěšně obohatila němý film Erotikon, se kterým objela spoustu festivalů a kin. Výsledkem této spolupráce je minialbum Earotikon. V...

1396781154_web_prof.jpg

Festival Warmup w/ Sinjin Hawke (CA/SP) & Nadus (US) _ galerie

Sinjin Hawke (CA/SP, Pelican Fly), Nadus (US), Junior (SK), Tuco (UK/CZ), NobodyListen, Visuals: Jan Hladil, Tomas Vavricek, Eli Eliášek

1396779700_groundislava_cditahavrankova_40.jpg

Festival Warmup w/ Groundislava (US) & Aid Kid _ galerie

Groundislava (US, Friends of Friends), Aid Kid, Call Me Radeq, GSMKNSTWRK, dru Visuals: TV Tiger (CZ), Frances & Dima (UK/RU)

1396445495_exile.jpg

Headliner a rezidenti

Vrcholem pátečního večera bude věčný hledač Tim Exile. Speciální vizuální set pro show IDM veterána z labelu Warp Records připraví letošní umělečtí rezidenti - francouzský inovátor Desaxismundi a profesionální scénografka Shizuka Hariu.

1396444933_g.png

Spouštíme předprodej

Dnes jsme spustili předprodej lístků na oba hlavní večery festivalu ve Veletržním paláci. Více informací najdete v sekci Vstupenky.

1394798630_aaa.jpg

Vizualizace v tanci a performance

Lunchmeat festival v koprodukci s Tancem Praha zvou tanečníky, performery, ale také vizualisty činné na poli videoartu, nových médií a příbuzných disciplín, aby spojili své úsilí a inspiraci na společné tvůrčí dílně.

1394533830_gr.jpg

Warmup večery v NEONE

Série warm-upů na letošní Lunchmeat Festival pro nás snad nemohla začít lépe - a první jméno v řadě klubových teaserů je naším velkým splněným snem. Třikrát sláva - v Praze zahraje Groundislava! Každý pátek či sobotu v NEONE počínaje 29. březnem bude horko!

1393957541_lunch_instacjpg

Pomalu, ale rychle

Spouštíme nový web letošního festivalu a postupně vás formou work-in-progress materiálu seznámíme s kompletním programem jak hlavního a/v večera, tak warmup večírků, přednášek a zásahů do veřejného prostoru.

Top
Top