5th Lunchmeat festival - “Bigger, Better, Brighter - and still Brave”

29.3. - 25.4.2014

Lunchmeat Festival slaví pátý rok své existence, během které se stal neoddělitelnou součástí tuzemské klubové scény a jedním z ukazatelů možností inovativního propojení elektronické hudby a vizuálů. Svou tvůrčí a dramaturgickou filosofii hodlá naplňovat i v letošním ročníku, který je výjimečný hned z několika důvodů.Tím prvním je bezesporu délka trvání. 5. Lunchmeat Festival bude probíhat takřka celý měsíc - od 29. března až do dvou hlavních večerů 24.-25. dubna. Ty se budou stejně jako loni odehrávat v podzemních prostorách bývalého kina ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze - a představí ta nejčerstvější i již zavedená jména současné klubové hudby s přívlastkem 2.0. Mezi prvními zveřejněnými vystupujícími je Evian Christ, autor futuristických beatových konstrukcí a jeden z producentů na poslední přelomové desce Kanyeho Westa Yeezus; MssingNo, jeden z největších objevů loňského roku nejen na poli instrumentálního grimeu; producent atmosférických (ne)klubových konstrukcí Koreless, taneční minimalista Throwing Snow a moskevský zástupce optimistického beatového maximalismu 813.

Důraz bude jako vždy kladen i na uměleckou rezidenci - během té letošní vytvoří francouzský vizualista desaxismundu speciální instalaci a stage design přímo pro headlinera hudebního programu pátečního večera, kterým je IDM veterán a věčný hledač nových postupů Tim Exile. Čtvrteční večer 24. dubna se ponese především ve znamení elektronických legend a průkopníkům taneční hudby posledních tří dekád Dopplereffekt. Toto tajemstvím opředené těleso odehraje své vůbec první tuzemské vystoupení v podobě originální A/V show – lineup večera doprovodí japonský zástupce labelu Raster Noton Aoki Takamasa a francouzský kolektiv Nonotak.


Hlavním večerům budou tentokrát předcházet čtyři warmup noci v pražském klubu NEONE, který kolektiv Lunchmeat s úspěchem provozuje od září 2013 - a který se z původního měsíčního pop-up experimentu vyklubal ve vyhledávané místo s unikátní atmosférou a vizualizacemi a především jednou z nejčerstvějších hudebních dramaturgií v Praze. Stejně jako hlavní večer festivalu reagují i jednotlivé warmupy svou nadžánrovou selekcí na současný stav progresivní klubové hudby ve světě; na zahajovacím večeru v sobotu 29. března se tak tuzemskému publiku premiérově představí kultovní americký producent Groundislava, jeden ze stěžejních zástupců nové kalifornské beatové scény a kolektivů Friends of Friends a Wedidit. Následující večery představí tahouny nových klubových zvuků z labelu Pelican Fly Sinjin Hawkea a Naduse, inovativního francouzského techno producenta Kangding Raye a ostrovního beatového šprýmaře Slugabeda se showcase jeho labelu Activia Benz.Stěžejní součástí Lunchmeat festivalu bude jako vždy i tvůrčí zásah vizuálního umění do městského prostoru. V urbánním ekosystému naleznou po celý měsíc své místo unikátní projekce, instalace a performance - část z nich ve spojení s projektem Vetřelci a volavky a jeho autorem Pavlem Karousem. Konat se budou také specializované workshopy vedené mladou domácí špičkou VJingu a nových médií.


Všechny ostatní akce:

1503651495_input_ico.png

input

Intenzivní série pěti novomediálních workshopů, vedených umělci zaměřujícími se na spojení umění a technologie. Poznejte tyto umělce z různých perspektiv - jako přednášející, vedoucí workshopů, i skrze osobní prezentaci jejich děl (jako performery, autory instalací,...

1497971177_lunch_profilovka1200x1200.png

Lunchmeat Festival 2017

Letošní ročník se vrací do Národní galerie v Praze a rozšířuje se na tři noci plné aktuálních AV projektů. Sledujte nový web http://www.lunchmeatfestival.czlunchmeatfestival.cz.

1469702995_lnchmt_cover_web_icon.png

Lunchmeat Festival 2016

Lunchmeat se stěhuje, mění lokace a přidává stage. Zvětšuje se a stává se více komplexní.

1424786352_lunchmeat_kolecko2.png

Lunchmeat Festival 2015

Lunchmeat Festival mění datum svého konání a zároveň lehce rozšiřuje pole své tematické působnosti.

1377631820_2013_08_21_neone_profil_obrazekjpg

NEONE

Lunchmeat pop-up klub, galerie, showroom, prostor, platforma. Místo setkávání nejnovější elektronické hudby s inovativním vizuálnem; místo potkávání kreativních idejí s otevřenými hlavami; místo, které chce místo zaběhlých postupů přinést nové.

1365202881_artist03.jpg

Lunchmeat Festival 2013

Změna je dle mnoha filosofických směrů stěžejním prvkem života – a změnou prochází i Lunchmeat festival. Čtvrtý ročník svátku audiovizuální kultury vyměnil tradiční místo svého pobytu v Meetfactory za zcela nový a zrakům širší veřejnosti neznámý prostor – bývalé kino Veletrhy v podzemních prostorách Národní galerie - Veletržního paláce přímo v centru Prahy.

1399029349_lf2012ico.jpg

Lunchmeat Festival 2012

Lunchmeat, přehlídka progresivní elektronické hudby a vizuálního umění, se překlápí do třetího ročníku své existence. Stejně jako během předešlých dvou let se mezi 8. a 24. březnem Praha, respektive její veřejný prostor a prostory galerie NoD, kina Bio Oko a Meetfactory,...

1401446782_2010.png

Lunchmeat Festival 2010

Lunchmeat festival plynule navazuje na Lunchmeat A/V Sessions, které se v průběhu minulého roku konaly ve vybraných pražských prostorech. Festival podobně jako jednotlivé večírky chce pomocí jedinečných audiovizuálních setů propojovat dva svébytné umělecké obory – hudbu a...

1401446214_2011.png

Lunchmeat Festival 2011

Rok se sešel s rokem a je tady opět Lunchmeat Festival, mezinárodní přehlídka elektronické hudby, vizuálního umění a nových médií. Základní rys Lunchmeat festivalu zůstává stejný jako v minulém roce: hudebník a vizualista v organickém spojení, obraz a zvuk jako rovnocenné...

Top