O festivalu

Lunchmeat festival je mezinárodní audiovizuální festival konající se v Praze, který klade obzvláštní důraz na vzájemné propojování obrazů a hudby. Již šestý rok se snaží být jednou z vůdčích událostí ve světě světelných projekcí, nových médií a elektronické hudby – a přinášet nové podněty napříč současnými uměleckými disciplínami pro profesionály i diváckou obec. Mottem letošního ročníku je „POZOR!“ – zvolání sdružující aktuálnost i naléhavost témat, jejichž obsah i uchopení odlišuje Lunchmeat festival od většiny běžných světelných shows i klubové produkce.Program Lunchmeat festivalu tvoří řada vzájemně provázaných obsahových bloků, z nichž každý je nedílnou součástí výsledného kompaktního celku. Součástí festivalu je vedle hlavního večera i speciální opening event (letos s dílem Lumiére II Roberta Henkeho), série tematických warmupů (jejichž jednotlivé části představily čistě ženský lineup v čele s Paulou Temple, premiéru britského klubového inovátora Untolda v Brně a večer zaměřený na kontroverzní estetiku labelu PC Music), umělecká rezidence (letošní ročník je ve znamení unikátního spojení díla vizuálního experimentátora Roberta Seidela s britským elektronickým producentem Andy Stottem), site-specific výstava i množství doprovodných událostí konajících se napříč pražskou kulturní scénou. Ve spolupráci s německou ambasádou se v rámci Lunchmeat festivalu objeví sekce prezentující současných německých tvůrců; v duchu svého manifestu a myšlenkového zacílení se festival snaží poskytovat větší prostor umělkyním ženského pohlaví.

Hlavní večer Lunchmeat festivalu představuje světové premiéry audiovizuálních projektů vzešlých ze spolupráce mezi předními vizuálními umělci a hudebníky – v rámci letošního ročníku se představí stěžejní postava současné elektroniky Andy Stott ve spolupráci s experimentálním filmařem Robertem Seidelem, kultovní německé techno duo Extrawelt, známý ostrovní producent Nathan Fake se speciální AV show s domácím vizualistou Aeldrynem, současná britská klubová ikona Vessel doprovázená berlínským umělcem Pedrem Maiou, avantgardní ruský producent CoH v unikátní spolupráci s Peterem Gondou aka GND, neo-grimeový inovátor Logos s novou audiovizuální show s Pavlem Karafiátem z Lunchmeat Studia, elektronická průkopnice Electric Indigo s projekcí Thomase Wagensommerera a zástupce vlivného techno labelu Dystopian Ø [Phase].

POZOR!

Způsob, jakým je dnes prezentována a konzumována velká část klubové elektroniky, připomíná cestu rychloobrátkového zboží. Programy hudebních festivalů působí jako sezónní nabídka fast foodového řetězce, kde se jako na běžícím pásu servírují nejnovější trendy i osvědčená jména. “Chcete to tady nebo s sebou?“ Ve změti takřka identických eventů, kde se úspěšnost měří počtem zobrazení příspěvku, často schází hlas, který by dokázal říct: POZOR! Zastavte se a dávejte pozor na opravdu unikátní události, které s vámi můžou solidně zacloumat. Jako třeba rychle letící tenisový míček.

Lunchmeat festival je tu pro ty, kdo chtějí dávat pozor – nejen na to, co zrovna letí kolem. Lunchmeat festival spojuje styčné body mezi kvalitní elektronickou hudbou, vizuální show a novými médii v synestetický zážitek 2.0. Na Lunchmeat festivalu potkáte na jednom pódiu pečlivě vybrané tvůrce z odlišných sfér, kteří se sami často potkají vůbec poprvé. Lunchmeat festival vytváří platformu pro lidi, kteří věří, že klubová kultura se nemusí nutně konzumovat ani vytvářet jako na běžícím pásu – a že opravdu kvalitní věci nelze přehlížet ani odpálkovat. Jako rychle letící tenisový míček.
Všechny ostatní akce:

1503651495_input_ico.png

input

Intenzivní série pěti novomediálních workshopů, vedených umělci zaměřujícími se na spojení umění a technologie. Poznejte tyto umělce z různých perspektiv - jako přednášející, vedoucí workshopů, i skrze osobní prezentaci jejich děl (jako performery, autory instalací,...

1497971177_lunch_profilovka1200x1200.png

Lunchmeat Festival 2017

Letošní ročník se vrací do Národní galerie v Praze a rozšířuje se na tři noci plné aktuálních AV projektů. Sledujte nový web http://www.lunchmeatfestival.czlunchmeatfestival.cz.

1469702995_lnchmt_cover_web_icon.png

Lunchmeat Festival 2016

Lunchmeat se stěhuje, mění lokace a přidává stage. Zvětšuje se a stává se více komplexní.

1377631820_2013_08_21_neone_profil_obrazekjpg

NEONE

Lunchmeat pop-up klub, galerie, showroom, prostor, platforma. Místo setkávání nejnovější elektronické hudby s inovativním vizuálnem; místo potkávání kreativních idejí s otevřenými hlavami; místo, které chce místo zaběhlých postupů přinést nové.

1393957122_aaajpg

Lunchmeat Festival 2014

Lunchmeat Festival slaví pátý rok své existence, během které se stal neoddělelnou součástí tuzemské klubové scény a představí ta nejčerstvější i již zavedená jména současné klubové hudby s přívlastkem 2.0. Důraz bude jako vždy kladen i na videoprojekce a scénografii.

1365202881_artist03.jpg

Lunchmeat Festival 2013

Změna je dle mnoha filosofických směrů stěžejním prvkem života – a změnou prochází i Lunchmeat festival. Čtvrtý ročník svátku audiovizuální kultury vyměnil tradiční místo svého pobytu v Meetfactory za zcela nový a zrakům širší veřejnosti neznámý prostor – bývalé kino Veletrhy v podzemních prostorách Národní galerie - Veletržního paláce přímo v centru Prahy.

1399029349_lf2012ico.jpg

Lunchmeat Festival 2012

Lunchmeat, přehlídka progresivní elektronické hudby a vizuálního umění, se překlápí do třetího ročníku své existence. Stejně jako během předešlých dvou let se mezi 8. a 24. březnem Praha, respektive její veřejný prostor a prostory galerie NoD, kina Bio Oko a Meetfactory,...

1401446782_2010.png

Lunchmeat Festival 2010

Lunchmeat festival plynule navazuje na Lunchmeat A/V Sessions, které se v průběhu minulého roku konaly ve vybraných pražských prostorech. Festival podobně jako jednotlivé večírky chce pomocí jedinečných audiovizuálních setů propojovat dva svébytné umělecké obory – hudbu a...

1401446214_2011.png

Lunchmeat Festival 2011

Rok se sešel s rokem a je tady opět Lunchmeat Festival, mezinárodní přehlídka elektronické hudby, vizuálního umění a nových médií. Základní rys Lunchmeat festivalu zůstává stejný jako v minulém roce: hudebník a vizualista v organickém spojení, obraz a zvuk jako rovnocenné...

Top