Lumiverse – výzva k účasti

Výzva k účasti! Dejte veřejnému prostoru svůj nápad. Rozmnožte ho městem a trvale proměňte jeho tvář. Lunchmeat vystaví to nejlepší z vašich děl po celý měsíc. Za odměnu. Ukažte co máte do 30. září a buďte první, kdo otevře venkovní videogalerii Lumiverse na zdi Expa 58.

Lumiverse – permanentní venkovní video instalace
Umělecká intervence do veřejného prostoru

Trvání projekce: 14. října – 31. října 2016
Návrhy odevzdávejte do: 30. září 2016
Lokace: Zeď bývalé restaurace Expo 58 na nábřeží Kapitána Jaroše (foto níže)
Kontakt: vaclav@lunchmeat.cz

Přihlašovací formulář

Výzva umělcům
Předkládat návrhy na venkovní projekční instalaci na unikátní pražské lokaci, v rámci Lunchmeat Festivalu 2016. Instalace budou promítány permanentně po dobu jednoho měsíce. Vítězný návrh bude vybrán dramaturgickou radou Lunchmeat festivalu. Prioritu budou mít koncepty pracující s proměnou díla v čase. Vítězný koncept bude oceněn finanční odměnou. Použijte povrch města jako plátno pro permanentní uměleckou intervenci.

Cíle instalace:

  • Koncepty pracující s dlouhodobou perspektivou, instalace s možností proměňovat se v čase (mějte na paměti, že projekce bude běžet trvale po dobu jednoho měsíce), technologie umožňuje přidávat a aktualizovat obsah po dobu, kdy bude dílo vystaveno.
  • Projekty zaměřené na trvalou proměnu veřejného prostoru.
  • Instalace pracující s přímou vazbou na zvolené místo projekce – jeho charakterem a duchem (site-specific díla).
  • Projekty překračující ryze umělecký rámec (se sociálním nebo jiným přesahem).
Technologie:
Lumitrix, dva projektory s výkonem 12 000 ANSI lumenů, černobílé, nativní rozlišení 1024 x 768, přístroje mají možnost přístupu přes wi-fi a vzdálené správy, proto je možné měnit (přidávat a aktualizovat obsah) po dobu, kdy bude dílo vystaveno.

Kompozice:
Rozměr projekce: 9 x 28 m
Rozlišení: 2048x768 px
Formát projekce: PNG sekvence, H268 video, 50fps bitrate
Ke stažení: Maska Expo 58 – animaci umístěte do červeného pole, Projektor Datasheet

Partneři:
Lumitrix, Městská část Praha 7, Ministerstvo kultury, Hlavní město Praha, Creative Europe, AVnode network
Všechny ostatní novinky:

1477385124_fb_after.jpg

Lunchmeat Afterparty w/ Regis

Letos byl Lunchmeat festival vetší a ambicióznější než kdykoliv předtím a to hlavně díky vaší podpoře. Slibujeme, že z nastaveného tempa neslevíme a přinášíme vám speciální překvapení jako bonus k letošnímu festivalu: Lunchmeat afterparty s legendárním britským techno producentem Regisem.

1476432103_timet.png

Zveřejňujeme časový rozpis

Nepropásněte svého pblíbeného umělce.

1476376705_fb_mapa4_copy.jpg

Abyste se neztratili...

Chceme mít jistotu, že se cestou na místo festivalu neztratíte a nepříjdete tak ani o minutu nabitého programu a rozlehlých prostor, barů a stagí. Pro jistotu doporučujeme zkouknout venkovní i vnitřní mapku.

1476370497_lnchm__zahlavifb_konference.jpg

AVnode Symposium

V pátek 14. října, ještě než festival otevře své tři stage, proběhne pod hlavičkou AVnode diskuse s vizuálními umělci vystupujícími v rámci letošního festivalu.

1475591832_plakat.jpg

Festivalový plakát

Rádi bychom poděkovali grafičkám Zuzaně Burgrové a Nikole Wilde za zpracování vizuální identity letošního ročníku Lunchmeat festivalu.

1475064365_well_cover.jpg

Special Opening – fotogalerie

Děkujeme všem vystupujícím a návštěvníkům za skvělou nedělní atmosféru. Děkujeme také Národní galerii v Praze za poskytnutí výjimečných prostor Klástera Sv. Anežky České. Už nyní se nemůžeme dočkat na hlavní festivalový večer 14. října.

1475063773_ctm_cover.jpeg

CTM Warmup – fotogalerie

17. září spojily své síly festivaly CTM, Lunchmeat a Goethe Institut v Praze a představily nové i zavedené talenty berlínské scény v pražském klubu Neone. Už čtvrtým rokem iniciativa Berlin Current mapuje výjimečné projekty na pomezí experimentální elektroniky a nekonvenčního popu a podporuje jejich živá vystoupení.

1474390724_ss.png

Polygon kurátoruje závěr festivalu

S radostí oznamujeme další dvě jména, která přidáváme do lineupu Lunchmeat festialu v kurátorské spolupráci s kolektivem Polygon. Závěrečné vystoupení festivalu bude patřit Silent Servantovi a Positive centre.

1473927726_kolaz3.jpg

Nová jména v programu

Do programu festivalu jsme zařadili další nová jména. Objekt v rozšířeném zakončovacím setu, AnD živě, psychedelocké A/V duo Sculpture, CDM editor a experimentátor Peter Kirn a showcase vizionážského labelu Her Hercords s jeho reprezentanty Sudanimem, MM a Kid Antoinem.

1473233473_volunteer.png

Hledáme dobrovolníky

Miluješ elektronickou hudbu, zájímá tě umění a nová média a zároveň ti pojmy jako zodpovědnost a spolehlivost nejsou cizí? Jestli se chceš podílet na organizaci mezinárodního festivalu s kvalitním line-upem, získat cenné zkušenosti a zážitky, volné vstupy na festival a všechny doprovodné akce, kontaktuj nás.

1473168106_opening.jpg

Special opening – The Well

Nedílnou součástí Lunchmeat festivalu je i jeho speciální opening. Letos představujeme A/V show "The Well" z dílny velšského hudebníka Korelesse a britského vizualisty Emmanuela Biarda. Tato show představí fyzické vlastnosti zvuku, laserů a jednoho obřího zrcadla v Anežském...

1472742293_03_copy.jpg

Místa konání

Speciální festivalový opening přinese do prostor Anežského kláštera sonickou a vizuální hostinu jakou od svého založení v roce 1231 jistě nepamatuje. Dlouho nevyužívané prostory podzemního kina ve funkcionalistické budově bývalých Elektrických podniků se 14. října stanou...

1472459846_kolaz2.jpg

Oznamujeme další jména

Do programu Lunchmeat festivalu přidáváme další jména: Legowelt, SHXCXCHCXSH, Patten, Kyoka, Kablam. Všichni umělci vystoupí ve spolupráci s vizualisty a vytvoří jedinečná A/V představení

1472062352_1stwave.jpg

Oznamujeme první umělce

S radostí oznamujeme první umělce z lineupu letošního festivalu – Samuel Kerridge, Roly Porter, Amnesia Scanner, SØS Gunver Ryberg & Ziúr. Všechny projekty vystoupí s autorskými A/V sety.

1471364896_head.jpg

Festival odhaluje letošní téma

Female_head.max je nejstahovanějším 3D modelem ženské hlavy. Během let kopírování se příliš nezměnil – přesto byl rozmnožen do tolika ztvárnění, podob a kontextů, že byste jej ani nepoznali.

1470239124_nov.jpg

Spouštíme předprodej lístků

Omezený počet Early Bird lístků je k dispozici právě teď na Goout.cz za zvýhodněnou cenu 450 Kč. Lunchmeat se stěhuje, mění lokace a přidává stage. Roste a stává se více komplexní. Více info brzy.

Top
Top